Ireneusz Jeleń z powodu kontuzji nie zagra przez sześć tygodni. Piłkarz AJ Auxerre nie zagra w najbliższych meczach kadry oraz spotkaniach Ligi Mistrzów.

Jeleń w czerwcu przeszedł operację kolana, jednak od kilku tygodni ból zaczął powracać. Okazało się, że konieczny jest kolejny zabieg. W poniedziałek spotkał się z Franciszkiem Smudą oraz odbył konsultację lekarską.

„Przeszedłem badania, których wyniki  zostaną dzisiaj wysłane do klubu. We wtorek zapadnie decyzja, jak i od kiedy będę się leczył. Wszystko wskazuje na to, że czeka mnie sześciotygodniowa przerwa. Muszę mieć zrobiony zabieg, polegający na wstrzyknięciu mojej krwi w kolano” – powiedział Jeleń.

„To jest to samo kolano, które było operowane w czerwcu, ale odczuwam ból w nieco innym miejscu. Pani doktor w Warszawie powiedziała mi, że za szybko wszedłem na wysokie obroty po poprzednim zabiegu. Latem w ciągu dwóch tygodni graliśmy pięć meczów, w tym kwalifikacje Ligi Mistrzów” – dodał polski napastnik.

Kontuzja wykluczy Polaka z najbliższych meczów reprezentacji oraz dwóch spotkań w Lidze Mistrzów.

„Zdrowie jest najważniejsze, ale szkoda m.in. tych meczów z Ajaksem. To spotkania, które zadecydują o trzecim miejscu w grupie Ligi Mistrzów, które od początku było celem mojego klubu”

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.