fortuna

Jedenastka tygodnia

Kolejny piłkarski tydzień dobiegł końca. Już po raz czwarty prezentujemy Państwu wyselekcjonowaną przez nas jedenastkę tygodnia. Po raz pierwszy nie znalazł się w niej Radosław Cierzniak, który zakończył już sezon w Szkocji.

BRAMKARZ:

Adam Stachowiak (Botew Płowdiw, 1) – Piłkarz bułgarskiego odpowiednika Piasta Gliwice. Beniaminek w zakończonym już sezonie uplasował się na czwartym miejscu w tabeli. Pomógł w tym sprowadzony zimą Adam Stachowiak. W środowym meczu z mistrzem kraju – Łudogorcem Razgrad Polak dwukrotnie skapitulował, jednak gdyby nie jego interwencje goście mogliby stracić więcej bramek. Godny pochwały jest fakt, że Stachowiak obronił także rzut karny.

OBROŃCY:

Ben Starosta (Global FC, 1) Były młodzieżowy reprezentant Polski wyleciał na zarobek aż na Filipiny. Tam jest jedną z najjaśniejszych postaci wicelidera ligi. Udowodnił to kilka dni temu notując asystę przy golu Misagha Bahadorana.

Mateusz Siebert (US Rumelange, 1) – Niegdyś wróżono mu karierę, jednak ostatnio grał jedynie na poziomie drugiel ligi w Luksemburgu. W Rumelange, gdzie kopie też jego brat jest podstawowym zawodnikiem. W czwartek strzelił on bramkę zapewniając komplet punktów. Były one bardzo cenne i już trzy dni później polski obrońca mógł świętować awans do ekstraklasy.

Marcin Miśta (Torgelower SV Greif, 1) – Na tle baznadziejnie spisującej się ekipy „Gryfów” stoper wyglądał w tym sezonie dobrze. Co ciekawe dzięki niedawnej bramce Polak został drugim strzelcem swojego klubu!

Bartłomiej Pietrasik (Etzella Ettelbruck, 1) – Na dziesięć minut przed końcem meczu przeciwko F91 Dudelange przywrócił kibicom nadzieje na zdobycie choćby punktu. Jego drugi gol w sezonie był jednak ostatnim we wczorajszym widowisku i Etzella poległa. Mimow tego zdołali utrzymać się w lidze.

POMOCNICY:

Patryk Aleksandrowicz (AE Larisa, 1) – Nominalny napastnik lyb prawoskrzydłowy został ustawiony na tej drugiej pozycji z powodu bogactwa w „napadzie”. Rozgrywa jeden z lepszych sezonąw, czego dowodem jest osiem bramek. Pięć z nich zdobył w purpurowych barwach. Trafił do siatki Doxy Dramac, lecz nie zdołał pokazać całego swojego potencjału, ponieważ z powodu urazu nie pojawił się na drugą połowę. Z tego powody ominął to również ostatni mecz sezonu z Kallitheą.

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims, 3) – Jego zwyżki formy przypadają na spotkania z drużynami z czołówki. Reprezentant Polski zaliczył bardzo dobre zawody z wicemistrzem kraju – Olympique Marsylia. Pomocnik, którego na celowniku ma coraz więcej europejskich drużyn nie pozwolił zdobyć gola takim piłkarzom jak André Ayew, Mathieu Valbuena czy André-Pierre Gignac, dzięki czemu Reims wywiozło ze Stade Vélodrome jeden punkt.

Jakub Wilk (Žalgiris Wilno, 3) – Jeden z trzech zawodników mogących pochwalić się trzema nominacjami do „jedenastki tygodnia”. W sobotę rozpoczął festiwal strzelecki stołecznej drużyny, która rozbiła Dainavę Olita 7:0.

NAPASTNICY:

Przemysław Trytko (Carl Zeiss Jena, 1) – W minionym tygodniu wystąpił w dwóch meczach i w obu trafił do siatki. Może zapewne żałować, że sezon już się skończył, ponieważ w ostatnich tygodniach był nie do zatrzymania i strzelał z dużą regularnością, czego brakowało w rundzie jesiennej.

Kamil Biliński (Žalgiris Wilno, 2) – Pojedynek z Taurasem Taurogi mimo, że rozpoczął na ławce skończył się dla niego szczęśliwie. Dwukrotnie mógł cieszyć się ze zdobytego gola, a to wszystko w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund.

Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen II, 1) – Bardzo chcielibyśmy umieścić go w naszym zestawieniu po meczu Bundesligi, lecz na ten moment musimy zadowolić się jego golami z Regionalligi. Dzięki jego bramkom „Aptekarze” utrzymali rezerwy na czwartym poziomie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.