Michał Janota w wieku 16 lat wyjechał z Polski, aby występować w zespole juniorskim Feyenoordu Rotterdam. Po pięciu latach spędzonych w Holandii, zawodnik Go Ahead Eagles jest bliski powrotu do kraju.

– Mój agent rozmawia z kilkoma polskimi klubami. Jestem otwarty na Ekstraklasę, bo dziś jest lepsza od drugiej ligi holenderskiej – zdradził 21-latek w rozmowie z portalem 2×45.com.pl.

Janocie bardzo zależy na powrocie do Polski, ponieważ uważa, że obecnie Ekstraklasa jest silniejsza od Eerste Divisie, w której występuje od dwóch lat.

– Nadal myślę o powrocie do kraju, nie ukrywam. Nie byłaby to dla mnie porażka. W Holandii też co nieco pokazałem. Zagrałem kilka meczów w Feyenoordzie, w drugiej lidze daję sobie radę, ale chciałbym iść gdzieś wyżej. Na tę chwilę notowania Ekstraklasy są lepsze. Gdyby więc przyszła konkretna oferta, na pewno bym ją rozważył. A zdradzę, że obecnie mój agent rozmawia z kilkoma polskimi klubami – nie tylko z tymi czołowymi. Nazw na razie nie podam. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – dodał młodzieżowy reprezentant Polski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.