Trenujący obecnie z Legią Warszawą Dawid Janczyk prawdopodobnie nie zostanie piłkarzem stołecznego klubu. Zajmująca obecnie 4. miejsce w Ekstraklasie drużyna poszukuje wyższego napastnika.

Janczyk obecnie jest piłkarzem CSKA Moskwa, a ostatnio przebywał na wypożyczeniu w Germinalu Beerschot. W belgijskim klubie stracił miejsce w kadrze meczowej, dlatego postanowił odejść. Za pozwoleniem rosyjskiego zespołu, od listopada trenuje z Legią Warszawa.

„Obserwując ten zespół widzę dla siebie miejsce w składzie i myślę, że mógłbym pomóc. Oczywiście musi to być poparte ciężką pracą. Jestem jednak w dobrej formie i zrobię wszystko, aby udowodnić to na treningach Legii” – stwierdził niedawno napastnik.

Biorąc pod uwagę słowa dyrektora ds. rozwoju sportowego Legii Marka Jóźwiaka, warszawski klub prawdopodobnie nie podpisze kontraktu z 23-letnim piłkarzem.

„Nie rozmawiamy z nikim w sprawie Janczyka. Po pierwsze, znając standardy CSKA, będzie dla nas za drogi. Po drugie, to nie jest ten typ napastnika, jakiego szukamy. Nam potrzeba wysokiego snajpera, typowej dziewiątki” – powiedział Jóźwiak.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.