fortuna

Jakim składem z Czarnogórą?

W piątek reprezentacja Polski zainauguruje eliminacyjną batalię o brazylijski Mundial. Rywalem będzie Czarnogóra. Spotkanie odbędzie się w Podgoricy o godzinie 20:30, a poprowadzi je Islandczyk Kristinn Jakobsson.

Rewolucji w składzie spodziewać się nie należy. Trzon zespołu dalej stanowi trio z Dortmundu, Damien Perquis oraz Eugen Polanski. Zmiany będą raczej „kosmetyczne”, wynikać będą z absencji kilku zawodników. Mało prawdopodobne jest to, by Waldemar Fornalik zdecydował się na ustawienie 4-4-2, które krótko mówiąc nie zdało egzaminu w meczu z Estonią. Wracamy więc do starego – trzech środkowych pomocników i jednego napastnika.

Wobec kontuzji Wojciecha Szczęsnego, pewniakiem w bramce wydaje się być Przemysław Tytoń. Ewentualnym dobrym występem golkiper PSV Eindhoven może dać selekcjonerowi do myślenia i na dłużej zagościć miedzy słupkami polskiej bramki.

Status quo zachowany zostanie w obronie. W środku zagrają Perquis i Wasilewski, który chyba już na dobre stał się stoperem, bo na tej pozycji od dłuższego czasu występuje też w Anderlechcie. Prawa strona Piszczek, lewa Wawrzyniak.

Pod nieobecność Macieja Rybusa, sztab szkoleniowy największy ból głowy będzie miał przy obsadzie pozycji lewego pomocnika. Możliwe że na lewym skrzydle zobaczymy któregoś z lewonożnych nominalnych ofensywnych pomocników – Adriana Mierzejewskiego lub Ludovica Obraniaka. W odwodzie są jeszcze prawonożni skrzydłowi: Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota, Kamil Grosicki i robiący ostatnio furorę w Ekstraklasie – Paweł Wszołek. Właśnie ten wariant jest najbardziej realny.

W środku pomocy pewniakiem jest Polanski. Przy słabszej dyspozycji Rafała Murawskiego, jego partnerem i drugim defensywnym pomocnikiem będzie Grzegorz Krychowiak bądź Ariel Borysiuk. Przed nimi zobaczymy kogoś z dwójki Obraniak – Mierzejewski.

Bez wątpienia od pierwszej minuty w ataku zagra Robert Lewandowski. Na swoją szansę liczy jednak wracający po trzech latach do kadry 34-letni Marek Saganowski. Czy popularny „Sagan” okaże się asem z rękawa Fornalika? Na to i inne pytania odpowiedzi poznamy już jutro, tuż po godzinie 22.30…

Przypuszczalny skład Polski na mecz z Czarnogórą:
Tytoń – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak – Polanski, Krychowiak – Błaszczykowski, Obraniak, Grosicki (Wszołek) – Lewandowski

Z pewnością macie swoje propozycje. Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.