Nie jest to udany początek Hull City w Champioship. Drużyna Kamila Grosickiego uległa na własnym stadionie Preston North End 1:2 w ramach 10. kolejki The Championship.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn nie wywarła na kibicach wielkiej owacji. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia. Dopiero w 37. minucie Preston North End wyszło na prowadzenie za sprawą Toma Barkhuizena. Warto odnotować, iż piłkarze z Hull City wyróżniali się tylko w ostrej i nieprzepisowej grze za co zostali ukarani czterokrotnie.

Z powodu drobnej kontuzji (uraz przeciążeniowy) Kamila Grosickiego, szkoleniowiec Leonid Słucki zdecydował się skorzystać z pomocnika reprezentacji Polski w ostateczności. Zmiana nastąpiła już po przerwie.

Po wejściu „Grosika” drużyna zaczęła atakować z większym rozmachem. I to przyniosło owocne efekty. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Polaka, piłka trafiła do Fraizera Campbella, który asystował przy bramce zdobytej przez Jarroda Bowena. Tygrysy poszły za ciosem jednak nie potrafili tego udokumentować w postaci bramki. Strzał „Grosika” zza pola karnego trafił tylko w poprzeczkę, a świetne zagranie naszego reprezentanta do nie pilnowanego Hectora, zostało zmarnowane. Ostateczny cios zadała drużyna prowadzona przez Alexa Neila. W 88. minucie po podaniu przez Daryla Horgana, futbolówkę w siatce umieścił Callum Robinson.

„Tygrysy” są w kryzysie. Spadkowicz z Premier League zdobył tylko dwa punkty w ostatnich pięciu meczach, a przecież ta drużyna miała walczyć o powrót do elity.

Nas może cieszyć fakt kolejnego bardzo dobrego występu Kamila Grosickiego, który po meczu zebrał pozytywne recenzje. Lokalny dziennik „Hull Daily Mail” ocenił występ naszego kadrowicza na „7”. Wyżej został oceniony tylko bramkarz gospodarzy Allan McGregor – nota 8.

Kamil Grosicki wyraźnie nie jest zadowolony z postawy drużyny, o czym świadczy wpis na Twitterze: „Niech ten miesiąc już się ….. kończy !! Tragiczny Wrzesień …????„.  Jeżeli „Tygrysy” nie podniosą się z kolan do końca roku, możemy być pewni, że podczas okna transferowego, znowu będzie głośno o „Turbo Grosiku”.