fortuna

Hiszpańskie kluby nadal walczą o Perquisa

Odejście Damiena Perquisa z Sochaux FC w czasie letniego okna transferowego jest coraz bardziej prawdopodobne. Reprezentantem Polski poważnie interesują się dwa hiszpańskie kluby: Betis Sewilla oraz Real Saragossa.

28-latek zapowiedział, że nie przedłuży wygasającego za rok kontraktu z francuskim zespołem. W związku z niepewną przyszłością klubową obrońcy, nie zagrał on w dwóch ostatnich meczach ligowych.

– Moja przyszłość jest nadal szeroko otwarta. Sochaux zaproponowało mi przedłużenie umowy, ale nie zgodziłem się na to. Nie byłem zainteresowany tą propozycją
– powiedział urodzony we Francji, polski piłkarz.

Portal diarioaragones.com podaje, że Perquisem poważnie zainteresowane są Betis Sewilla i Real Saragossa, który wykazuje większą determinację. Do walki o pozyskanie reprezentanta Polski włączyło się także francuskie OSC Lille.

– Byłem z zespołem przez ostatnie kilka dni i nie miał kontaktu z nikim na temat mojej klubowej przyszłości. Mam agentów, którzy zajmują się tym, ale nic nie zostało ustalone do tej pory. Wiadomości są takie, że istnieje kilka zespołów zainteresowanych prowadzeniem negocjacji – zdradził 28-letni zawodnik.

Według hiszpańskiej strony, obrońca otrzymał od Sochaux propozycję 3-letniej umowy, która gwarantowałaby mu zarobki wynoszące 720 tysięcy euro za sezon. Została ona odrzucona, dlatego francuski klub wyraził zgodę na jego odejście, jeżeli otrzyma propozycję transferową w wysokości miliona euro.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.