Reprezentacja Polski pokonała Niemcy 2:0 (0:0) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2016 roku i było to historyczne pierwsze zwycięstwo z naszym zachodnim rywalem!

Niemcy, co oczywiste przeważali przez całe spotkanie, stwarzali sobie wiele szans, lecz świetnie spisywał się Wojciech Szczęsny broniąc wszystko, co zmierzało w bramkę, do tego w obronie kawał dobrej pracy wykonywał Kamil Glik w parze z Łukaszem Szukałą.

Pierwsza bramka dla Polski padła w 51. minucie, gdy po dokładnym dośrodkowaniu Łukasza Piszczka piłkę głową do bramki skierował Arkadiusz Milik. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Sebastian Mila, który po bardzo ładnej asyście Roberta Lewandowskiego w 88. minucie technicznym strzałem pokonał Manuela Neuera.