W 2. kolejce Bundesligi Hannover 96 rozbił na wyjeździe Wolfsburg 4:0 (2:0). Artur Sobiech rozpoczął mecz w podstawowym składzie i zdobył dwa gole. W 70. minucie Polaka zmienił Didier Ya Konan.

Od początku spotkania widać było, że przyjezdni są lepszej dyspozycji. Już w 10. minucie Haggui dał prowadzenie Hannoverowi, a pierwszą asystę w tym meczu zaliczył reprezentant Węgier, Szabolcs Huszti. Goście dalej atakowali i starali się podwyższyć wynik.

Drugi gol padł 16 minut później, a jego autorem był Artur Sobiech. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym i było 2:0. Drugą asystę zaliczył Huszti. Do przerwy więcej goli nie padło i drużyna reprezentanta Polski zasłużenie prowadziła.

Na drugą połowę odważniej wyszli gospodarze, jednak to Hannover zdobył trzecią bramkę. Tym razem w 52. minucie Andreasen pokonał bramkarza „Wilków” i praktycznie było po meczu. Kluczowym podaniem popisał się nie kto inny jak…Huszti.

To nie był jednak koniec popisów gości i reprezentanta Węgier. 4 minuty później  niewątpliwe najlepszy piłkarz dzisiejszego spotkania zaliczył czwartą asystę, a drugiego gola strzelił Sobiech. Tym razem Polak głową skierował piłkę do siatki.

Więcej goli już nie padło i Hannover 96 pokonuje na wyjeździe Wolfsburg 4:0! Przez 70 minut na boisku oglądaliśmy Artura Sobiecha, który niespodziewanie dostał szansę gry w pierwszym składzie i świetnie ją wykorzystał strzelając dwie bramki.

Po dwóch kolejkach Hannover 96 ma na swoim koncie 4 punkty i jest w ścisłej czołówce Bundesligi. Z pewnością podopieczni Mirko Slomki będą w tym sezonie liczyć się w walce o miejsca dające prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, a może nawet o coś więcej…