fortuna

Gwiazdor Piasta trafi do Anglii?

Najlepszy strzelec Piasta Gliwice Kamil Wilczek w niedzielę rozpocznie trzydniowe testy w Boltonie Wanderers. W przypadku ich pozytywnego przejścia, byłby to kolejny Polak występujący na zapleczu angielskiej Premier League.

27-latkowi latem wygasa kontrakt z „Piastunkami” i nie ukrywał on, iż chciałby ponownie spróbować swoich sił za granicą. Piłkarz ma za sobą już hiszpański epizod, kiedy to w latach 2006-2007 był zawodnikiem UD Horadada i rezerw Elche CF. Piast chce na nim jeszcze zarobić, więc pozwolono mu odejść tej zimy. Według „Weszło.com”, klub może za swoją gwiazdę otrzymać ponad milion złotych.

To prawda, Kamil spędzi trzy dni w Anglii. Rozmawiałem z Błażejem Augustynem, który dobrze zna Bolton i bardzo polecał ten kierunek. Sprawy pomiędzy klubami nie są jeszcze załatwione, więc trudno ten transfer już przesądzać – powiedział menedżer WIlczka, Jarosław Kołakowski.

Potencjalny nowy pracodawca strzelcy dziewięciu goli w tym sezonie Ekstraklasy, plasuje się obecnie na 15. miejscu w tabeli Championship.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.