fortuna

Gurzęda i Babieczko na testach w Widzewie

Zamykający tabelę T-Mobile Ekstraklasy Widzew Łódź wznowił dziś treningi. Nowy trener RTS-u Artur Skowronek testuje kilku piłkarzy. Są wśród nich dwaj Polacy, grający ostatnio za granicą.

Na testach w Łodzi stawił się między innymi Mateusz Babieczko, grający ostatnio w szóstoligowym niemieckim Bischofswerdaer FV 08. 22-letni bramkarz był w przeszłości także zawodnikiem niemieckich SV Stuttgarter Kickers, SV Vaihingen 1889 oraz Astorii Walldorf. Półtora roku spędził on również w Brazylii, gdzie występował najpierw w rezerwach Bahii, a później w São Judas Tadeu i ADRC Icasa. Po brazylijskiej przygodzie został graczem szwajcarskiego FC Kreuzlingen, skąd kilka miesięcy później trafił do rezerw FC Wil 1900.

Drugim ze sprawdzanych przez nowy sztab Widzewa piłkarzy jest Piotr Gurzęda. Obrońca reprezentował ostatnio barwy fińskiego drugoligowca, Oulunu Palloseura. Jego wcześniejszymi klubami była Narew Ostrołęka, Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz rosyjski Szynnik Jarosławl. W sierpniu 2012 roku testowała go, ekstraklasowa wówczas, Polonia Warszawa, jednak nie zdecydowano się na podpisanie umowy i defensor zakotwiczył w Finlandii.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.