fortuna

Guerreiro zgodził się na obniżkę pensji w AEK-u

W lipcu w greckich mediach pojawiła się informacja, jakoby Roger Guerreiro rozwiązał kontrakt z AEK Ateny. Doniesienia te okazały się zwykłą plotką i były reprezentant Polski nadal jest zawodnikiem stołecznego klubu.

30-latek był zdecydowany opuścić AEK z powodu dużych kłopotów finansowych ateńskiego zespołu. Pomocnik nie otrzymywał regularnie pensji, a z czasem zaległości finansowe wobec niego sięgały aż 600 tysięcy euro. Guerreiro rozważał nawet domaganie się spłaty długu w sądzie, co mogłoby doprowadzić do bankructwa słynnej drużyny.

Sytuacja finansowa AEK-u stopniowo zaczęła jednak ulegać poprawie, a były piłkarz Legii Warszawa otrzymał gwarancję odzyskania należnych mu pieniędzy. Dodatkowo nowy trener Vangelis Vlachos, przyznał, że bardzo liczy na 25-krotnego reprezentanta Polski, dlatego grający na środku pomocy zawodnik, postanowił nie zmieniać pracodawcy.

Co więcej jak informuje strona aek365.com, Brazylijczyk z polskim paszportem zgodził się na obniżkę swoich bardzo wysokich zarobków. Wcześniej Guerreiro zarabiał aż 580 tysięcy euro rocznie, jednak po podpisaniu nowej, 2-letniej umowy, będzie inkasował zaledwie 150 tysięcy euro. Kontrakt ma zostać podpisany przed końcem września.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.