Po kilkuletniej przygodzie zagranicznej Grzegorz Rasiak postanowił wrócić do kraju. Dziś oficjalnie został piłkarzem Jagiellonii Białystok. Być może zagra już w najbliższy weekend w meczu z Zagłębiem Lubin.

– Ostatnio nie grałem z różnych względów, jednak bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie do Jagiellonii, gdzie m.in. będę mógł pracować z tak dobrym trenerm, za jakiego uważam Czesława Michniewicza – stwierdził tuż po podpisaniu umowy nowy nabytek „Jagi”.

Komplementów nie szczędził także Czesław Michniewicz. – Grzesiek jest jednym zniewielu polskich zawodników, który wyjechał za granicę i tam się sprawdził. Liczę na to, że wspólnie z Tomkiem Frankowkim będą postrachem dla drużyn z naszej ekstraklasy.

Rasiak jest wychowankiem Olimpii Poznań. W 2004 roku z Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski wyemigrował na wyspy brytyjskie. Reprezentował barwy Derby Country, Tottenhamu Hotspur, Southampton, Boltonu Wanderers, Watford oraz Reading (Łącznie 63 bramki w 185 spotkaniach). W ostatnim sezonie występował w cypryjskim AEL Limassol (17 spotkań).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.