Wczoraj oprócz pierwszej reprezentacji Polski swoje mecze zagrały też młodsze kadry Polski. Reprezentacja U-19 rozegrała bardzo dobry mecz, wygrali z Łotwą. Kadra U-20 wygrała z Czechami, a piłkarze U-21 doznali porażki z Grecją.

Zacznijmy od najmłodszych, czyli U-19. Wczoraj o godzinie 12:00 w Grajewie Polacy rozegrali towarzyskie spotkanie z rówieśnikami  Łotwy.

Polska U-19 – Łotwa U-19 8:1 (4:0)

Kacprzycki 26, 45, Bagiński 37, 89, Kędziora 40-karny, 77, Janeczko 60, 83

Polska: Mateusz Taudul (46 Amadeusz Skrzyniarz) – Robert Sulewski, Tomasz Kędziora, Wiktor Witt, Adrian Liberacki (46 Mateusz Janeczko) – Kamil Włodyka (46 Łukasz Wroński), Martin Kobylański (46 Piotr Zieliński), Karol Linetty, Łukasz Kacprzycki (46 Aleksander Jagiełło) – Wiktor Bagiński, Norbert Neumann.

Reprezentacja U-20 zagrała swój mecz w Opawie w Czechach, który wygrali 2:1. Gospodarze pierwsi strzelili gola w tym spotkaniu. W 52. minucie wyszli na prowadzenie, jednak nasi reprezentanci szybko odpowiedzieli trafieniem  w 54. minucie i doprowadzili do wyrównania. Natomiast w 74. minucie Paweł Wszołek zdobył zwycięskiego gola.

Czechy U-20 – Polska U-20 1:2 (0:0)

Skalák 52 – Przybyłko 54, Wszołek 74

Czechy: Tomáš Koubek – Martin Hála, Jakub Brabec, Roman Polom (75 Dominik Simerský), Martin Frýdek (46 Milan Lutonský) – Ondřej Petrák (46 Adam Jánoš), Patrik Lácha (65 Aleš Nešický), Jiří Skalák, Luboš Tusjak, Jiří Mareš (46 Lukáš Masopust) – Vojtěch Hadaščok (46 František Němec).

Polska: Jakub Szumski (46 Michał Szromnik) – Adam Pazio, Michał Kołodziejski, Julian Tadrowski, Jakub Kiełb (72 Maciej Bobek) – Bartosz Bereszyński (55 Bartłomiej Żurek), Piotr Piekarski, Szymon Drewniak, Paweł Wszołek (86 Krzysztof Kopciński) – Mateusz Szwoch (46 Kamil Kamiński), Kacper Przybyłko.

Reprezentacja U-21 przegrała swój mecz 0:2 w Kozani z Grekami. Kadra prowadzona przez trenera Stefana Majewskiego nie dała rady ugrać korzystnego wyniku, musieli uznać wyższość Greckich piłkarzy.

Grecja U-21 – Polska U-21 2:0 (0:0)

Grecja: Ioánnis Gélios (46 Andréas Gianniótis) – Manólis Tzanakákis (46 Aléxis Apostolópoulos), Ioánnis Potourídis, Anastássios Lagós (58 Panagiótis Bállas), Mauroudís Bougaídis, Pétros Mántalos (58 Spýros Fourlános), Athanássios Pétsos (58 Geórgios Katídis), Bábis Lukogiánnis (64 Dimítrios Pélkas), Apóstolos Véllios (70 Dimítrios Diamantákos), Thanássis Karagoúnis, Panagiótis Vlachodímos.

Polska: Krzysztof Kamiński (46 Łukasz Skowron) – Filip Modelski (46 Jakub Bartkowski), Damian Byrtek (70 Michał Kucharczyk), Piotr Malarczyk, Daniel Dziwniel – Tomasz Kupisz (46 Maciej Jankowski), Daniel Łukasik (46 Filip Starzyński), Grzegorz Krychowiak, Michał Kucharczyk (46 Jakub Kosecki) – Łukasz Jamróz, Mateusz Klich.