W dzisiejszych meczach Ligi Europejskiej grało tylko trzech Polaków. Całe spotkania rozegrali Damien Perquis z Sochaux i Arkadiusz Głowacki z Trabzonsporu, a Adrian Mrowiec z Hearts grał do 81 minuty.

Pozostali albo nie załapali się do meczowej kadry, albo całe spotkanie oglądali z wysokości ławki rezerwowych.

Damien Perquis rozegrał cały mecz i został ukarany żółtą kartką, a jego Sochaux zremisowało 0-0 w Charkowie z Metalistem. Również bezbramkowy remis zanotował Trabzonspor, w którym 90 minut rozegrał Arkadiusz Głowacki. Paweł Brożek przesiedział całe spotkanie na ławce, a jego brat bliźniak nie został nawet wpisany do meczowego protokołu. Adrian Mierzejewski pauzował za czerwoną kartkę, otrzymaną w meczu z Benficą.

Całe spotkanie na ławce spędziło dwóch naszych bocznych obrońców – Marcin Wasilewski i Mirosław Sznaucner. Ich kluby osiągnęły bardzo dobre rezultaty – Anderlecht pokonał na wyjeździe groźny Bursaspor 2-1, a PAOK wygrał w Salonikach z Karpatami 2-0. W obu przypadkach awans do fazy grupowej jest na wyciągnięcie ręki.

Niezdolny do gry jest jeszcze Artur Sobiech i dlatego znalazł się poza kadrą w meczu z Sevillą. Jego koledzy sprawili niespodziankę i po dwóch golach będącego w wybornej formie Schlaudraffa wygrali 2-1. Do meczowej 18 nie zmieścił się także Roger, którego AEK wygrało z Dinamem Tbilisi 1-0.

Trzecim Polakiem, który pojawił się na boisku był Adrian Mrowiec. On jednak swojego meczu nie będzie wspominał miło, gdyż jego Hearts przegrało u siebie z Tottenhamem 0-5. Mrowiec został zmieniony w 81 minucie.

Na boisku nie pojawiło się także dwóch naszych bramkarzy. Łukasz Załuska znów stracił miejsce w składzie, gdyż ponownie z Newcastle wypozyczony został Foster. Natomiast Przemysława Tytonia po przeprowadzce do Eindhoven czeka ciężka walka o bluzę z nr 1 z Andreasem Isakssonem. Na razie wygrywa Szwed, ale trzeba pamiętać, że z Tytoniem wiążę się w PSV duże nadzieje i niebawem zastąpi on szwedzkiego internacjonała w bramce.

Damien Perquis – 90 minut; Metalist Charków 0:0 Sochaux
Adrian Mrowiec – grał do 81 munuty; Hearts 0:5 Tottenham
Arkadiusz Głowacki – 90 minut; Athletic Bilbao 0:0 Trabzonspor