Bayer Leverkusen przegrał na własnym boisku z Borussią Dortmund 2:3 (0:2). Przy czterech z pięciu goli jakie padły dziś na BayArena brali udział Polacy. W dzisiejszym meczu w ekipie „Aptekarzy” zadebiutował Arkadiusz Milik.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marco Reus. Reprezentant Niemiec wykorzystał dobre podanie Roberta Lewandowskiego.

Sześć minut później było już 0:2. Golkiper Bayeru Leverkusen sfaulował w polu karnym „Lewego”, a Błaszczykowski bezbłędnie wykorzystał „jedenastkę”.

Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. W 58. minucie Gonzalo Castro wrzucił piłkę w pole karne, tam przedłużył ją Boenisch, a Reinartz wykończył akcję.

Cztery minuty potem Niemiec mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki. Stefan Kießling dobrze wypatrzył Stefana Reinartza. Napastnik oddał piłkę do lepiej ustawionego kolegi, a ten nie zmarnował okazji.

Gospodarze niedługo mogli się jednak cieszyć z remisu. W 63. minucie Robert Lewandowski uderzył piłkę do bramki obok bezradnego Leno.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania BVB miało szanse na podwyższenie wyniku, ale Jakub Błaszczykowski nie wykorzystał rzutu karnego, którego ponownie wywalczył „Lewy” faulowany przez Sebastiana Boenischa.

Pierwszy występ w Bayerze Leverkusen zanotował Arkadiusz Milik, który pojawił się na bosiku w 86. minucie zmieniając Stefana Reinartza.

Bundesliga – 20. kolejka
Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:3 (0:2)
Reinartz 58, 62 – Reus 3, Błaszczykowski (k) 9, Lewandowski 63

Sędzia: Deniz Aytekin
Widzów:
30 210

Żółte kartki: Leno, Carvajal, Boenisch, Toprak – Langerak

Asysta Lewandowskiego (0.01), gol Błaszczykowskiego (0.30), asysta Boenischa (1.52), gol Lewandowskiego (2.39), zmarnowany karny przez Błaszczykowskiego (2.58)