W meczu 18. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła na wyjeździe Werder Brema aż 5:0 (2:0). Bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli między innymi Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Przy ich trafieniach asystował Łukasz Piszczek.

Dwaj reprezentanci Polski rozpoczęli w wyjściowym składzie, natomiast „Kuba” usiadł na ławce. Wynik już w 9. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Marco Reus. Dziesięć minut później kontratak BVB wykończył Mario Götze.

Chwilę po przerwie wrzutkę Reusa z rożnego zamienił na bramkę Felipe Santana. W 71. minucie strzelca pierwszej bramki zmienił kapitan reprezentacji Polski. Ostatnie dziesięć minut to popis Polaków.

W 81. minucie perfekcyjnie do nadbiegającego Lewandowskiego dograł Piszczek, a najlepszy strzelec Borussii bez problemów trafił do siatki. Ostateczny cios byłemu klubowi Sebastiana Boenischa zadał Błaszczykowski, któremu w tempo podał prawy obrońca ekipy Jürgena Kloppa.

Dortmundczycy utrzymali trzecią pozycję w tabeli i nadal do liderującego Bayerny tracą 12 „oczek”. Werder jest dwunasty.