Borussia Dortmund w rezerwowym składzie wygrała z Fortuną Düsseldorf 2:1 (1:0). W podstawowym składzie beniaminka wybiegł Adam Bodzek, natomiast mecz na ławce rozpoczęli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Kontuzjowany Łukasz Piszczek jak wcześniej zapowiadano nie znalazł się w kadrze BVB. Przyjezdni objęli prowadzenie po dwudziestu minutach, kiedy to fantastyczną „petardą” z prawie trzydziestu metrów popisał się Nuri Şahin.

Odpoczywający po spotkaniu z Realem Madryt Polacy weszli na boisko w 69. minucie. Bohater tamtych zawodów zmienił Moritza Leitnera, a „Kuba” wszedł za Leonardo Bittencourta. Kapitan reprezentacji Polski potrzebował jedynie kilkudziesięciu sekund na strzelenie gola. W 70. minucie po podaniu Şahina Polak trafił po raz jedenasty w tym sezonie.

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 88. minucie Adam Bodzek. Z rzutu wolnego dośrodkował Axel
Bellinghausen, a 27-letni pomocnik urwał się defensorom Borussii i głową strzelił honorowego gola. To już jego drugi w tym sezonie.