Sebastian Tyrała strzelił gola w sparingowym meczu, w którym jego drużyna pokonała aż 5:0 (1:0), grający w 3. Fußball-Lidze SpVgg Unterhaching. Polak rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, lecz po przerwie wbiegł na boisko.

SpVgg Greuther Fürth wyszło na prowadzenie w 23. minucie. Wynik spotkania otworzył Gerald Asamoah. Po przerwie w drużynie beniaminka Bundesligi doszło do pięciu zmian. Jedną z nich było wejście Sebastiana Tyrały za Edgara Priba. Roszady w składzie okazały się udane, gdyż po zmianie stron podły aż 4 bramki.

Pierwszym strzelcem po przerwie został Sercan Sararer, który w 52. minucie wykorzystał podanie Zoltána Stiebera. 3 minuty później 25 metrów przed bramką sfaulowany został Kingsley Onuegbu. Do piłki podszedł Sebastian Tyrała, który pięknym strzałem w prawy dolny róg pokonał golkipera gości.

W 80. minucie na 4:0 podwyższył Kingsley Onuegbu. Dwie minuty później wynik meczu na 5:0 ustalił ten sam zawodnik.

W spotkaniu nie wystąpił Patrick Schikowski, który zagrał w sobotnim meczu rezerw „Listków Koniczyny” przeciwko SV Seligenporten (0:0).

SpVgg Greuther Fürth – SpVgg Unterhaching 5:0 (1:0)