Łukasz Szukała zadebiutował w Petrolulu Ploiesti. Polski obrońca wystąpił w spotkaniu 1. kolejki Ligi I Bergenbier, w którym jego zespół wygrał z Ceahlaul Piatra Neamt 5:0 (2:0). 28-latek, celnym strzałem w 86. minucie, ustalił wynik meczu.

Gospodarze nie mieli problemów z pokonaniem mniej renomowanego rywala i od pierwszych minut dominowali na boisku. Już w 13. minucie objęli prowadzenie po golu Hamzy Younèsa. Ten sam zawodnik, dwie minuty później, strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

W 49. minucie kolejne trafienie dla gospodarzy zaliczył Gheorghe Grozav. W 70. minucie za faul na zawodniku rywali, żółtą kartką ukarany został Szukała. Cztery minuty później kolejną bramkę strzelił Hamza Younès, kompletując hat-tricka.

W 86. minucie wynik meczu ustalił polski obrońca, który przypieczętował tym swój bardzo udany debiut w nowym klubie. Petrolul Ploiesti awansował na pozycję lidera w tabeli rumuńskiej ekstraklasy i prawdopodobnie utrzyma ją po zakończeniu pierwszej kolejki.