W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Szwecji juniorów (JSM) Hammarby IF U-19 pokonało swoich rówieśników z Landskrona BoIS 2:1 (1:1). Młody obrońca Sebastian Ludzik rozegrał bardzo dobry mecz i strzelił bramkę.

Sebastian Ludzik trafił do siatki w 11. minucie. 18-latek wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, Amra Kaddoury, który źle interweniował po rzucie wolnym z lewej strony boiska i strzelił gola głową. Piłkarze z Landskrony wyrównali dziewięć minut później. Belvin Licina zagrał do Robina Eliassona Hofsö, a ten pewnie pokonał golkipera gości.

Decydujęce trafienie miało miejsce w 60. minucie. Kaddoura skapitulował tym razem po strzale Nicklasa Lindqvista. W grze o puchar pozostały już tylko cztery drużyny. Oprócz klubu ze Sztokholmu są to: Kalmar FF, Halmstads BK oraz Malmö FF.

Ludzik urodził się 9 marca 1994 roku w Szwecji. Jego rodzice są Polakami. Młody stoper wystąpił w 2009 roku w dwóch meczach reprezentacji Polski U-15. W grudniu ubiegłego roku zrobiło się o nim głośno, gdyż przyjął propozyję wyjazdu na zgrupowanie juniorskiej kadry skandynawskiego kraju.