fortuna

Gol Rogera Guerreiro (video)

W 11. kolejce Superleague doszło do pojedynku drużyn, w których występują Polacy. Na ławce PAE Verii mecz rozpoczął Mirosław Sznaucner, a od pierwszych minut w ekipie AEK Ateny wybiegł Roger Guerreiro, który strzelił bramkę.

W 19. minucie pojedynku wynik otworzył pomocnik gości, Giorgos Katidis, a pięć minut później na 0:2 podwyższył młodziutki Taxiarchis Fountas.

W 56. minucie nieprzepisowo w polu karnym zachował się Pantelis Kafes. Grek otrzymał za to czerwoną kartkę, i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał reprezentant Polski, zaliczając pierwsze trafienie w tym sezonie. 30-latek celebrując bramkę zdjął koszulkę, na której było zdjęcie jego niedawno narodzonej córeczki. Wedle przepisów arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

Roger w 79. minucie opuścił murawę, a jego miejsce zajął Konstantinos Kotsaridis. W 89. minucie wynik na 0:4 ustalił Andreas Stamatis. Cały mecz na ławce pokonanych przesiedział wracający po zawieszeniu za czerwoną kartkę Mirosław Sznaucner.

Mimo zdobytych trzech punktów stołeczny klub nadal okupuje ostatnią pozycję w tabeli greckiej ekstraklasy. „Królowa Północy” ma o jedno „oczko” więcej i jest 13.

Superleague – 11. kolejka
PAE Veria – AEK Ateny 0:4 (0:2)
Katidis 19, Fountas 24, Guerreiro 57 (k), Stamatis 89

Sędzia: Mihail Voskakis

Żółte kartki: Kallogeris – Koutroumbis, Lagos, Guerreiro, Fetsis, Vlachos
Czerwona kartka: Kafes (56, Veria)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.