Robert Lewandowski poprowadził Borussię Dortmund do zwycięstwa w spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Mistrzowie Niemiec pokonali przeciwnika 2:1.

Reprezentant Polski w 36. minucie, po asyście Sebastiana Kehla otworzył wynik środowego spotkania, dwie minuty później do wyrównania doprowadził Cristiano Ronaldo. Do przerwy kluby schodziły przy remisie.

Po przerwie zawodnicy z Dortmundu coraz śmielej poczynali sobie przy bardziej doświadczonym rywalu, to gospodarze mieli dogodniejsze sytuacje na podwyższenie rezultatu. Postrach na boku obrony robił Łukasz Piszczek, który po raz kolejny udowodnił, że zasłużył na przedłużenie kontraktu.

W 64. minucie spotkania celnym strzałem na bramkę gości popisał się Marcel Schmelzer, który wykorzystał błędne wybicie bramkarza Realu. Po tym golu nadal mieliśmy szybkie tempo meczu. Borussia dążyła do pogrążenia wielkiego Realu, natomiast „Królewscy” próbowali wyrównać, aby potem zadać decydujący cios, jednak na to wszystko zabrakło czasu i zwycięstwo Borussii stało się faktem. Gracze Realu schodzili z murawy ze spuszczonymi głowami.

W całym meczu Borussia Dortmund na bramkę Ikera Casillasa oddała dziesięć strzałów.