Paweł Brożek w końcu się odblokował i strzelił bramkę. Uczynił to w spotkaniu 6. kolejki zaplecza hiszpańskiej ekstraklasy, w którym jego klub, Recreativo Huelva pokonał u siebie CD Lugo 3:0 (0:0).

Polak wybiegł w podstawowym składzie „Decano”. Po bezbramkowej pierwszej części gry, w której najważniejszym wydarzeniem była czerwona kartka, którą ujrzał w 32. minucie Manuel Pavón, gospodarze ruszyli do ataku.

Już po dziewięciu minutach przyniosły one skutek, w postaci gola Polaka, który ostatni raz trafił do siatki 15 listopada ubiegłego roku (Polska – Węgry 2:1). W 62. minucie drugą bramkę zdobyła ekipa z Huelvy. Yoela pokonał Jesús Rubio. Wynik dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Fernando Vega.

Recreativo zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli z dziesięcioma punktami na koncie. Lugo ma cztery „oczka” mniej i jest czternaste.