Patryk Małecki doczekał się pierwszego gola w tym sezonie. Trafił on do siatki Kardemir DÇ Karabüksporu w meczu 8. kolejki Süper Lig. Jego drużyna pokonała rywala aż 5:2 (2:1), a Polak grał przez ostatnie 13 minut.

Zawodnik wypożyczony z Wisły Kraków jak zwykle rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pierwsze dzisiejsze trafienie było autorstwa İlhana Parlaka (8. minuta). Osiem minut później bramką odpowiedział Necati Ateş. Gospodarze schodzili na przerwę jako prowadzący, gdyż w 39. minucie gola strzelił Diomansy Kamara.

Pięć minut po zmianie stron wynik podwyższył Alper Potuk. W 70. minucie swoją drugą bramkę zdobył Kamara. Siedem minut później na murawie zameldował się Małecki, który zmienił Rodrigo Tello. Już minutę po pojawieniu się na boisku Polak trafił do siatki.

120 sekund przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszył Ahmet Özek. Chwilę później żółtą kartką został ukarany urodzony w Suwałkach 24-latek.

Jest to pierwszy gol Małeckiego od pierwszego grudnia ubiegłego roku, kiedy to, grając w Wiśle Kraków pokonał bramkarza Odense BK w spotkaniu Ligi Europy.

Eskişehirspor ma 13 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy. Karabükspor ma 8 punktów i jest 13.