fortuna

Gol Mariusza Lewandowskiego (video)

W spotkaniu 21. kolejki Perszej Lihy rozegrane zostały derby Krymu. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli piłkarze PFK Sewastopol, którzy aż 5:2 (3:0) pokonali Krymtepłycię Mołodiżne. Gola strzelił Mariusz Lewandowski.

Pomocnik wybiegł w podstawowym składzie ekipy z Sewastopola. Jego drużyna bardzo szybko objęła prowadzenie. Po kilkudziesięciu sekundach do siatki trafił Serhij Kuznecow. Druga bramka była autorstwa byłego reprezentanta Polski, dla którego jest to czwarte trafienie w tym sezonie.

W 34. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kuznecow. Cztery minuty po zmianie stron goście zdobyli gola. Trafił Rusłan Zejnałow. W 55. minucie hat-tricka skompletował Serhij Kuznecow. Chwilę później za faul na Lewandowskim żółtą kartką ukarany został Ihor Melnyk.

W 77. minucie ostateczny cios przyjezdnym zadał Serhij Woronin. W końcówce Krymtepłycia zdołała jeszcze zdobyć drugą bramkę. Z karnego trafił Zejnałow.

PFK jest na drugim miejscu w tabeli zaplecza ukraińskiej ekstraklasy, jednak rozegrał o jeden mecz mniej od prowadzącej Stali Ałczewśk. Krymtepłycia Mołodiżne jest czternasta.

Persza Liha – 21. kolejka
PFK Sewastopol – Krymtepłycia Mołodiżne 5:2 (3:0)
Kuznecow 1, 34, 55, Lewandowski 16, Woronin 77 – Zejnałow 49, 87 (k)

Sędzia: Oleksandr Golovkov
Widzów: 5 863

Żółte kartki: Machnowśkyj – Melnyk, Bidłowśkyj

Bramka Mariusza Lewandowskiego (0:31):

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.