W meczu 19. kolejki Perszej Lihy PFK Sewastopol pokonał 3:0 (3:0) Arsenał Białą Cerkiew. Od pierwszych minut z opaską kapitańską na ramieniu grał Mariusz Lewandowski, który strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie.

Polak trafił do siatki już w 4. minucie. Uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 22. minucie drugiego gola dla ekipy z Sewastopola strzelił Artur Karnoza. Wynik na 3:0 ustalił osiem minut przed końcem pierwszej części Serhij Kuzniecow.

Lewandowski opuścił murawę w 59. minucie. Zastąpił go 19-letni Rusłan Malinowski. W ostatnich sekundach czerwoną kartkę ujrzał obrońca Arsenału, Serhij Małyj.

PFK z 38 punktami jest liderem zaplecza ukraińskiej ekstraklasy. Arsenał Biała Cerkiew ma tylko 15 „oczek” i jest 16.