Marcin Wasilewski strzelił bramkę dla Anderlechtu Bruksela w spotkaniu 14. kolejki belgijskiej Jupiler League przeciwko Sint Truidense, wygranym przez jego zespół 3:1 (2:0). To jego drugi gol w tym sezonie.

Wasilewski otworzył wynik spotkania w 15. minucie. Polak zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, wykonywanego z około 25. metrów. Fatalnie przy tej sytuacji zachował się bramkarz gości Verhulst.

Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze strzelili drugą bramkę. Z prawej strony po ziemi dośrodkował Gillet, a niepilnowany przez obrońców Suárez nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

W 58. minucie Suárez podwyższył wynik meczu na 3:0. Argentyńczyk wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Safariego i strzałem głową pokonał niepewnie interwencjującego Verhulsta.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry honorowe trafienie dla gości zaliczył Dufer, który mierzonym strzałem z 15. metrów nie dał szans Proto.

Po 14. kolejkach w tabeli prowadzi Anderlecht, wyprzedzając o trzy punkty KAA Gent. Sint Truidense zajmuje przedostatnie miejsce z zaledwie siedmioma oczkami na koncie.