W meczu 13. kolejki Regionalligi Nordost Carl Zeiss Jena Przemysława Trytki pokonała drużynę Marcina Kruszczyńskiego, Mateusza Rajfura i Marcina Miśty 2:1 (0:0). Z wymienionych Polaków grał tylko ten ostatni i strzelił gola.

Polski pomocnik wybiegł w podstawowym składzie beniaminka czwartej ligi niemieckiej. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Marcel Schlosser. W 67. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na gola Marcin Miśta. Jest to pierwsze trafienie 29-latka w tym sezonie.

Szczęście sprzyjało dzisiaj klubowym kolegom wypożyczonego z Jagiellonii Białystok napastnika. 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia niesłusznie przyznał zawodnikom z Jeny rzut rożny. Po tym stałym fragmencie trzy punkty gospodarzom zapewnił Mattias Peßolat.

Carl Zeiss Jena jest wiceliderem (26 punktów). Torgelower spisuje się natomiast bardzo słabo – w 13 meczach zgromadził zaledwie sześć „oczek” i zamyka stawkę.