Świetne wejście do saudyjskiej ekstraklasy ma Łukasz Szukała. Reprezentant Polski w swoim trzecim meczu na azjatyckich boiskach, zdołał po raz pierwszy wpisać się na listę strzelców. Jego Al-Ittihad wygrało z Al-Shoalah 3:2 (3:1).

Były piłkarz Steauy Bukareszt wybiegł w podstawowym składzie swojej ekipy, która mecz nie zaczęła dobrze. W 20. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Brazylijczyk Orestes. Już cztery minuty później wyrównał jednak Abdulrahman Al Ghamdi. Przyjezdni mieli świetną okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie w 33. minucie, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Fahad Al Munaif.

Jeszcze przed przerwą Al-Ittihad zmieniło rezultat na swoją korzyść. W 41. minucie do siatki trafił Ahmad Asiri, a w jednej z ostatnich akcji tej części gry na 3:1 trafił Łukasz Szukała, dla którego to w sumie piąty gol ligowy w tym sezonie.

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się w 52. minucie, kiedy za drugą żółtą kartkę murawę opuścił Saif Salman. Grająca w osłabieniu drużyna straciła bramkę w 61. minucie. Tym razem „jedenastkę” wykonywał Youness Elewi Al Enezi i nie pomylił się.