Girondins Bordeaux zremisowało w 9. kolejce Ligue 1 z OSC Lille 1:1 (1:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył były piłkarz LOSC – Ludovic Obraniak. Jest to trzeci gol Polaka w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy.

Przed spotkaniem bardzo prawdopodobne było, że 27-latek rozpocznie potyczkę na ławce, ponieważ dwa dni temu grał w meczu Polska – Anglia (1:1). Francis Gillot zdecydował się jednak postawić na tego piłkarza i dać mu szansę gry od pierwszych minut.

Obraniak odpłacił się w 18. minucie. Prawą flanką szarżował Mariano i dośrodkował w pole karne. Tam Mickaëla Landreau uprzedził reprezentant Polski i głową trafił do siatki. W 62. minucie szkoleniowiec „Żyrondystów” zmienił pomocnika, który na pewno odczuwał jeszcze zmęczenie po środowym meczu. Zastąpił go Grégory Sertic.

Gdy część kibiców w radosnych nastrojach zaczęła opuszczać Stade Jacques Chaban-Delmas, do wyrównania doprowadził Marko Baša. Była to trzecia minuta doliczonego czasu gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

FCGB wskoczyło na czwartą pozycję w tabeli (15 punktów). „Mastify” są dopiero dziesiąte z czterema punktami mniej.

Ligue 1 – 9. kolejka
Girondins Bordeaux – OSC Lille 1:1 (1:0)