Borussia Dortmund pokonała w meczu towarzyskim szwajcarskie FC Luzern. Drugą bramkę dla wicemistrzów Niemiec w 28. minucie strzelił reprezentant Polski – Robert Lewandowski.

BVB objęło prowadzenie już w 9. minucie. Wynik otworzył 19-letni napastnik – Marvin Ducksch. Wynik na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski strzałem głową.

FC Luzern także udało się pokonać bramkarza rywali. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę strzelił ofensywny pomocnik – Dario Lezcano.

Borussia nie pozwoliła jednak zbliżyć się do siebie rywalowi. Cztery minuty po bramce Lezcano Henrikh Mkhitaryan pozwolił ponownie cieszyć się kibicom BVB.

Czwartą bramkę dla Borussii zdobył reprezentant Niemiec – Marco Reus. 24-latek otrzymał piłkę na lewym skrzydle i popisał się precyzyjnym strzałem.

Jakub Błaszczykowski rozegrał całą drugą połowę.