Kwestia awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów przed dzisiejszym starciem Bayernu Monachium z Szachtarem Donieck była otwarta, ponieważ w pierwszym meczu tych drużyn nie padły gole. W rewanżu Niemcy nie pozostawili jednak rywalom złudzeń, rozbijając ich aż 7:0 (2:0).

W podstawowym składzie mistrza Niemiec wybiegł Robert Lewandowski. Dla „Bawarczyków” spotkanie rozpoczęło się idealnie – już w 3. minucie sędzia wyrzucił z boiska Ołeksandra Kuczera i podyktował rzut karny, który na pierwszego gola zamienił Thomas Müller. Pół godziny później do siatki trafił Jérôme Boateng i Bayern schodził do szatni z dwubramkową przewagą. Nic jednak wówczas nie zapowiadało, że kibice będą świadkami prawdziwego pogromu najlepszej ukraińskiej drużyny ostatnich lat.

Już kilka minut po zmienie stron piłkę w bramce umieścił Franck Ribéry i szybko rezultat podwyższył Müller trafiając po raz drugi w tym meczu. W 63. minucie Holger Badstuber kontynuował „demolkę” gości. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry gola zdobył Robert Lewandowski, a pogrom zakończył w 87. minucie Mario Götze.