Mariusz Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego w meczu ostatniej kolejki Perszej Lihi przeciwko FC Bukovyna Chernivtsi. Jego klub zremisował 1:1 (1:0) i nie wywalczył awansu do Premer Lihi.

Polak otworzył wynik spotkania z rzutu karnego w 24. minucie. Sześć minut później został ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala łokciem. Gospodarzom udało się wyrównać w 50. minucie. Igora Litovkę pokonał Aleksandr Semenyuk.

Lewandowski opuścił plac gry w 61. minucie. Zastąpił go Aleksandr Zhabokritskiy.

Jest to drugi gol Polaka, który przez większość sezonu leczył kontuzję więzadeł krzyżowych. Wystąpił on w siedmiu meczach swojego klubu.

Gdyby PFK Sewastopol wygrał to spotkanie miałby zapewniony awans do ukraińskiej ekstraklasy. W przypadku dzisiejszego remisu w tabeli wyprzedził ich Metałurh Zaporoże, który swoje dzisiejsze spotkanie z Heliosem Charków wygrał bardzo pewnie, bo aż 4:2. Do Premier Lihi awansowała również Howerła-Zakarpattia Użhorod. Klub byłego reprezentanta Polski zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.