Jeden z najlepszych zawodników naszej reprezentacji w meczu przeciwko Anglii (1:1) – Kamil Grosicki strzelił w końcu swojego pierwszego ligowego gola w tym sezonie. Uczynił to w przegranym 2:4 (1:2) meczu 8. kolejki z Antalyasporem.

„Grosik” wybiegł w podstawowym składzie Sivassporu. W 10. minucie Ismail Aissati otworzył wynik meczu. 24-latek minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Chwilę później żółtą kartką został ukarany Grosicki.

W 38. minucie do wyrównania doprowadził Polak. Trafił on do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Na początku wydawało się, że gola nie było, gdyż Hakan Arikan obronił. Sędzia Tolga Özkalfa otrzymał jednak informację od swojego asystenta, że futbolówka przekroczyła linię i trafienie uznał.

Trzy minuty później na prowadzenie wyszli ponownie gospodarze. Aissati znalazł się sam na sam z Milanem Borjanem i podał w pole karne. Tam najlepiej zachował się Isaac Promise i skierował piłkę do bramki. Polski skrzydłowy wyraźnie czuł w nogach środową potyczkę z Anglią i w przerwie został zmieniony przez Ricardo Pedriela.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony doskonałym balansem ciała popisał się Michael Eneramo i uderzył na 2:2. W dalszej części gry strzelali już tylko zawodnicy „Skorpionów”. Najpierw uczynił to Lamine Diarra, a później swoją drugą bramkę zdobył Promise.

Kamil Grosicki coraz szybciej dochodzi do swojej dyspozycji z poprzedniego sezonu. W obecnym ma na koncie dwa gole. Oprócz dzisiejszego, trafił także pod koniec września w Pucharze Turcji.

Sivasspor jest siódmy w tabeli z 12 punktami. Antalyaspor ma ich o trzy więcej i dzięki temu jest wiceliderem.