Marcus Piossek dobrze spisał się w meczu 28. kolejki niemieckiej 3. Fußball-Ligi pomiędzy SC Preußen Münster, a ostatnim w tabeli SSV Jahn Regensburg. Faworyci odnieśli pewne zwycięstwo, a 25-letni pomocnik strzelił bramkę. W końcówce po drugiej żółtej kartce musiał on jednak opuścił murawę.

Beznadziejnie spisujący się w tym sezonie goście niespodziewanie w pierwszych minutach meczu łatwiej dochodzili do sytuacji, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Zemściło się to w 39. minucie, kiedy były młodzieżowy reprezentant Polski strzelił swoją piątą w tej edycji bramkę.

W 62. minucie Amaury Bischoff popisał się doskonałym strzałem z dystansu, powiększając prowadzenie gospodarzy. Ten sam piłkarz na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał rzut karny, ustalając rezultat na 3:0. Chwilę później Piossek sfaulował uciekającego rywala, za co ujrzeł żółtą kartkę. Tego dnia było to jego drugie takie upomnienie i 25-latek musiał zejść do szatni. Tym samym siły się wyrównały, ponieważ przyjezdni grani w „10” od 56. minuty. Drugą żółtą kartką ukarany został wówczas Oliver Hein.