Ludovic Obraniak strzelił pierwszego gola dla Lille w tym sezonie w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu ekstraklasy francuskiej z Saint Etienne.

Piłkarz reprezentacji Polski pojawił się na boisku w w 52. minucie, zastępując Benoit Pedrettiego i ustalając wynik spotkania na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Oprócz bramki, wykazał się asystą przy pierwszym golu dla gości, którego zdobył Belg Eden Hazard.

Ireneusz Jeleń na swój debiut w czerwono-niebieskich barwach będzie musiał jeszcze poczekać gdyż  nie znalazł się w składzie meczowym na ten mecz.

Z kolei Damien Perquis który we wtorek zadebiutował w reprezentacji Polski, zagrał do 67. minuty w zremisowanym przez jego Sochaux 1-1 meczu z Lorient.

AS Saint-Étienne Loire 1-3 LOSC Lille Métropole

David Rozehnal 8 (s) – Eden Hazard 55, 73, Ludovic Obraniak 86

Saint-Étienne: 1. Stéphane Ruffier – 12. Jean-Pascal Mignot, 2. Paulão, 27. Loris Nery 35, 13. Faouzi Ghoulam, 11. Jérémy Clément, 10. Laurent Batlles ( 85, 29. Lynel Kitambala), 18. Fabien Lemoine , 26. Bakary Sako , 7. Pierre-Emerick Aubameyang ( 82, 9. Max Gradel), 17. Idriss Saadi ( 46, 25. Bănel Nicoliţă).

LOSC Lille: 1. Mickaël Landreau – 14. David Rozehnal, 2. Mathieu Debuchy , 18. Franck Béria , 22. Aurélien Chedjou, 4. Florent Balmont, 24. Rio Mavuba, 17. Benoît Pedretti ( 52, 11. Ludovic Obraniak ), 10. Eden Hazard, 7. Dimitri Payet ( 65, 26. Joe Cole), 8. Moussa Sow ( 85, 20. Ronny Rodelin).

FC Sochaux-Montbéliard – FC Lorient 1:1

Édouard Butin 41 – Innocent Emeghara 88

FC Sochaux: 16. Teddy Richert – 23. David Sauget, 24. Damien Perquis ( 67, 5. Carlão), 11. Yassin Mikari, 2. Sebastien Corchia, 29. Mathieu Peybernes, 10. Ryad Boudebouz, 21. Vincent Nogueira, 6. Kévin Anin , 15. Modibo Maïga ( 79, 8. Abdoul Camara), 20. Édouard Butin ( 60, 9. Sloan Privat).

Lorient: 1. Benjamin Lecomte – 6. Grégory Bourillon ( 79, 36. Joel Campbell), 12. Lucas Mareque , 5. Bruno Ecuélé Manga, 17. Maxime Baca, 7. Arnold Mvuemba ( 62, 18. Gilles Sunu), 8. Yann Jouffre, 4. Alaixys Romao, 23. Mathias Autret ( 48, 9. Innocent Emeghara ), 15. Jérémie Aliadière , 22. Kévin Monnet-Paquet.