Druga drużyna Werderu Brema przegrała u siebie z SV Babelsberg 03 1:2 (0:2) w spotkaniu 32. kolejki niemieckiej 3. Fußball-Ligi. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił polski obrońca Sebastian Boenisch.

Reprezentant Polski od momentu powrotu po poważnej kontuzji nie ma pewnego miejsca w pierwszej drużynie Werderu, dlatego często występuje w zespole rezerw. Tak było i tym razem. Boenisch wyszedł w podstawowym składzie i grał do ostatniej minuty.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, w których kadrze meczowej zabrakło Mateusza Szczura. W 18. minucie do siatki trafił Markus Müller. Jeszcze przed przerwą było 2:0 dla Babelsbergu, bowiem w 43. minucie bramkę zdobył Anton Makarenko.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Werder II na drugą połowę wyszedł zmotywowany. W 75. minucie Boenischowi udało się strzelić kontaktowego gola. Więcej bramek jednak nie padło i spotkanie zakończyło się wygraną gości.