Jakub Błaszczykowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w sparingowym meczu z 1. FC Nürnberg. Spotkanie zakończyło się niespodziewaną porażką mistrzów Niemiec 2:4 (1:2). Na boisku zobaczyliśmy trójkę Polaków.

Błaszczykowski, a także Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Było to spowodowane tym, że reprezentanci Polski niedawno wznowili treningi z BVB.

Faworyci tego spotkania szybko objęli prowadzenie. W 15. minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Sebastian Kehl. Piętnaście minut później padło wyrównanie, bowiem do siatki trafił Hanno Balitsch.

Nürnberg poszło za ciosem i jeszcze przed przerwą objęło prowadzenie. W 44. minucie Weidenfellera, z rzutu karnego, pokonał Marek Mintal, dla którego był to pożegnalny występ w pierwszym zespole „Der Altmeister”.

Niezadowlony z gry swoich podopiecznych Jürgen Klopp, w 61. minucie dokonał aż czterech zmian w składzie Borussii. Na boisku pojawili się Błaszczykowski, Lewandowski, Piszczek oraz Perisić.

Już minutę później padło wyrównanie. Do dośrodkowanej piłki dopadł Piszczek, zgrał nogą do wbiegającego w pole karne Błaszczykowskiego, a ten z pierwszej piłki huknął nie do obrony.

Świetnie grający w tym meczu zawodnicy z Norymbergi ponownie wyszli jednak na prowadzenie. W 70. minucie gola strzelił Sebastian Polter. Mistrzów Niemiec osiemnaście minut później dobił Mike Frantz.

1. FC Nürnberg – Borussia Dortmund 4:2 (2:1)