Dla wielu kibiców Borussii Dortmund i Schalke Gelsenkirchen pojedynki tych drużyn są najważniejszymi meczami w całym sezonie. Przez najbliższe kilka miesięcy zespołem panującym w Zagłębiu Ruhry będzie BVB, które pokonało dziś rywala zza miedzy 3:1 (1:0).

W podstawowym składzie gości wybiegł Robert Lewandowski, natomiast Jakub Błaszczykowski rozpoczął na ławce. Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni. W 14. minucie dogranie Marco Reusa na gola zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Po trzydziestu minutach do remisu doprowadzić mógł Kevin-Prince Boateng, lecz nie potrafił on skutecznie wyegzekwować rzutu karnego. Ta niewykorzystana okazja zemściła się po przerwie – na listę strzelców wpisał się Nuri Şahin.

Schalke zdołało trafić do siatki dopiero w 62. minucie. Bramka młodziutkiego Maxa Meyera na niewiele się jednak zdała, gdyż w 74. minucie „więcej niż trzy punkty” zapewnił Borussii wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Błaszczykowski.