Ben Starosta zdobył bramkę w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej azjatyckiego Pucharu Prezydenta AFC. Jego Global FC rozgromiło zespół z Bhutanu – Yeedzin Thimphu 5:0 (4:0). Polak rozegrał pełne 90 minut.

AFC President’s Cup to azjatycka Liga Mistrzów dla drużyn z krajów, w których piłka nożna nie jest popularna. W tej edycji występują najlepsze kluby z: Chińskiego Tajpej, Mongolii, Nepalu, Bangladeszu, Turkmenistanu, Palestyny, Kambodży, Sri Lanki, Kirgistanu, Pakistanu, Bhutanu i Filipin.

Starosta wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. W 4. minucie Jeffrey Christiaens dośrodkował z rzutu wolnego dokładnie na głowę Patricka Reichelta, a ten wyprowadził mistrza Filipin na prowadzenie. Pięć minut później Carlos de Murga powiększył prowadzenie swojego zespołu.

Po kolejnych pięciu minutach padła trzecia bramka. Tym razem w roli strzelca odnalazł się Ben Starosta, a dograł mu Marwin Angeles. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył w 20. minucie Misagh Bahadoran.

W 64. minucie Angeles wykorzystał wrzutkę Christiaensa z rzutu rożnego i głową skierował piłkę między słupki. Dzięki dzisiejszej wygranej Global jest liderem grupy B, ponieważ w pierwszym dzisiejszym meczu Dordoj Biszkek z Kirgistanu zremisował 1:1 z pamistańskim Khan Research Laboratories.