Arkadiusz Głowacki powrócił do Polski, gdzie ma dojść do pełnej sprawności po kontuzji, z którą zmaga się od listopada. Obrońca Trabzonsporu opuści dwa pozostałe tegoroczne spotkania.

Sztab medyczny tureckiego klubu poinformował, że stan polskiego piłkarza jest coraz lepszy, jednak nadal daleko do pełnej sprawności. Uznano, że Głowacki może wcześniej wyjechać do Polski i do optymalnej dyspozycji powracać we własnej ojczyźnie.

Obrońca Trabzonsporu w obecnym sezonie zagrał w zaledwie czterech meczach. W prestiżowym spotkaniu z Fenerbahce, w którym strzelił zwycięskiego gola, naderwał więzadło poboczne kolana.

Po wyleczeniu kontuzji wystąpił w meczu z Konyasporem, jednak nie dotrwał w nim do końca i na noszach został zniesiony z boiska. Tym razem postanowiono, że lepiej nie ryzykować zbyt szybkiego powrotu Polaka. Dlatego podjęto decyzję o powrocie piłkarza do naszego kraju.

Głowacki jest zawodnikiem Trabzonsporu od lata bieżącego roku. Wcześniej był piłkarzem Wisły Kraków i Lecha Poznań. W Ekstraklasie rozegrał 279 spotkań.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.