fortuna

Fraser Forster zmorą Polaków?

Łukasz Załuska jest zaledwie rezerwowym bramkarzem Celtiku Glasgow, w którego bramce niepodważalnie miejsce ma Fraser Forster. Reprezentant „Synów Albionu” może jednak odejść z klubu i odebrać miejsce w składzie innemu Polakowi.

Chęć sprowadzenia 26-letniego golkipera wyraża angielskie Southampton, które od niedawna ma nowego menedżera. Jest nim Ronald Koeman, który ma wątpliwości co do gry Artura Boruca, który według niego nie jest gwarantem solidnej gry. Chciałby więc znaleźć bramkarza, który zapewniłby bezpieczeństwo w tyłach. Najlepszym kandydatem wydaje się więc trzeci bramkarz reprezentacji Anglii, który jest najlepszym fachowcem na swojej pozycji w szkockiej lidze. „Święci” złożyli już nawet rywalowi Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów ofertę opiewającą na 7,5 miliona funtów, która została jednak odrzucona. Klub, który zarobił na sprzedaży Adama Lallany, Ricky’ego Lamberta i Luke’a Shaw’a jest jednak skłonny dać 1,5 miliona więcej i wówczas prawdopodobne jest, iż mistrz Szkocji zaakceptuje ofertę.

Transfer ten skomplikowałby sytuację Artura Boruca, który najprawdopodobniej wylądowałby na ławce. Nie wiadomo, jaka w takim wypadku będzie jego reakcja. Niewykluczone jest, że będzie chciał odejść do zespołu, który gwarantowałby mu regularną grę.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.