Nieudana okazała się trzydziesta trzecia kolejka francuskiej ekstraklasy dla piłkarzy reprezentacji Polski. W niedzielę swoje spotkania rozegrały Stade de Reims oraz Girondins Bordeaux.

Zespół Grzegorza Krychowiaka na własnym boisku podejmowało Valenciennes. Niestety dla kibiców gospodarzy spotkanie zakończyło się przegraną ich ulubieńców 1:0. Ta przegrana znacznie skomplikowała sytuację zespołu w tabeli- Reims zajmuje dopiero czternaste miejsce.

Polski pomocnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

***
Również o 17:00 na plac gry wyszli zawodnicy Girondins Bordeaux, którzy na wyjeździe zmierzyli się z były zespołem Damiena Perquisa- Sochaux. Mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 2:2. Do 78. minuty spotkania mieliśmy prowadzenie zespołu gospodarzy.

Ostatnie dwanaście minut należało do gości, którzy po strzale Diabate zdołali w niedzielnym starciu wywalczyć jeden punkt.

Podobnie, jak Krychowiak całe spotkanie rozegrał w linii pomocy- Ludovic Obraniak.