Fortuna Düsseldorf  pokonała w meczu towarzyskim beniaminka francuskiej ekstraklasy, AS Monaco, 3:2 (2:0). W zespole spadkowicza z Bundesligi zagrał Adam Bodzek, który na boisku przebywał do 78. minuty.

Dla Fortuny był to najważniejszy sprawdzian przed zbliżającym się sezonem. Nowy trener drużyny- Mike Büskens, wystawił najsilniejszy skład będący najprawdopodobniej wyjściowym zestawieniem na spotkanie 1.kolejki 2 Bundesligi. Za osiem dni Fortuna zmierzy się z Energie Cottbus.

Po awansie do Ligue 1 AS Monaco, a właściwie prezes klubu- Dmitryj Rybołowlew ma bardzo mocarskie plany. Na Stade Louis II rosyjski oligarcha sprowadził  renomowanych graczy występujących w silnych europejskich zespołach.  Joao Moutinho, James Rodriguez (obaj przyszli z FC  Porto). Jeremy Toulalan  (Malaga), Radamel Falcao (Atletico Madryt). Skład wzmocnili także niechciany w Barcelonie, Eric Abidal oraz Ricardo Carvalho, wcześniej Real Madryt.

Jednak na pierwszą część spotkania Claudio Ranieri delegował do gry tylko tego ostatniego. Wykorzystała to grająca u siebie niemiecka ekipa, która objęła prowadzenie w 22. minucie za sprawą Stefana Reisingera. Minutę przed przerwą wynik podwyższył Gerrit Wegkamp pokonując Flavio Romę płaskim strzałem w długi róg bramki.

Po wznowieniu gry gospodarze nie zwolnili tempa. Swoją drugą bramkę zdobył Reisinger i gdy wydawało się, że jest już po emocjach w 55. minucie zaczęła się seria zmian w AS Monaco. Włoski szkoleniowiec najpierw posłał do boju Rodrigueza, a ten kilkanaście sekund później skierował piłkę do siatki. Chwilę po tym  na placu gry pojawiły się wszystkie gwiazdy pozyskane tego lata. Dało to efekt, bo w 82. minucie meczu Falcao  zdobył bramkę kontaktową.

Bodzek na dwanaście minut przed końcem pojedynku został zmieniony przez Oliviera Finka. Polski defensywny pomocnik wdał się w ostrą wymianę zdań z Valere Germainem i zobaczył za to żółtą kartkę w 52. minucie. Warto dodać, że w barwach Monaco przez ostanie dwa kwadranse zagrał posiadający polski paszport, Layvin Kurzawa.