fortuna

Fornalik nie wyklucza powołania Szukały

Obrońca Steauy Bukareszt, Łukasz Szukała może otrzymać powołanie na najbliższe mecze eliminacji Mistrzostwa Świata, w których reprezentacja Polski zmierzy się z Ukrainą oraz San Marino.

O takiej możliwości poinformował dziennikarzy „Przeglądu Sportowego”, Waldemar Fornalik. Selekcjoner kadrę ogłosił w czwartkowe południe, czyli kilka godzin przed dobrym występem środkowego defensora w 1/8 finału Ligi Europy. Steaua pokonała u siebie Chelsea Londyn 1:0.

Kolejne nazwiska podane mają zostać jutro lub we wtorek. Kadra uzupełniona zostanie zapewne maksymalnie czterema piłkarzami. Jeśli jednak teraz Fornalik zdecydowałby się na nominację dla Szukały, to gracz musiałby otrzymać zgodę na wyjazd ze strony włodarzy rumuńskiego klubu. – zaznacza „PS”.

Zawodnik już od dawna jest chwalony przez media w Rumunii. Mimo tego asystent trenera „Biało-Czerwonych”, Marek Wleciałowski przyznaje, że 29-latka na żywo widział tylko raz:

Podczas tej obserwacji wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Ze względu na warunki fizyczne jego głównym atutem jest gra w powietrzu. Ale to nie jest jego jedyna zaleta, ogólnie ma duże umiejętności. A mankamenty? No cóż, na pewno nie jest szybkościowcem – dodaje Wleciałowski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.