fortuna

Fogiel: Perquis może trafić do Bordeaux

Sprawa transferu Damiena Perquisa to jeden z najczęściej poruszanych tematów podczas letniego okna transferowego. Jak przyznaje menedżer działający na rynku francuskim, Tadeusz Fogiel, Polak może trafić do Girondins Bordeaux.

O zainteresowaniu 28-letnim obrońcą, ze strony klubu Ludovica Obraniaka, jakiś czas temu informowały tamtejsze media. Duży wpływ na decyzję reprezentanta Polski może mieć fakt, że trenerem „Żyrondystów” jest Francis Gillot, który wcześniej pracował z nim w FC Sochaux.

– Perquis był jednym z liderów prowadzonej przez Gillota drużyny, m.in. zapewnił zespołowi udział w europejskich pucharach. Jednak nasz reprezentant powinien podejść do zmiany klubu bardziej odważnie, bo póki co obie strony czekają – powiedział PAP Fogiel.

Menedżer przyznał również, że według jego informacji, Sochaux nie będzie robiło problemów w odejściu Perquisa, jeśli otrzyma za niego odpowiednią ofertę.

– Z tym klubem Damien ma ważny kontrakt jeszcze przez rok. Rozmawiałem z prezesem Sochaux, który zapewnił, że nie zamierza stwarzać obrońcy reprezentacji Polski żadnych problemów z odejściem. Warunkiem jest odpowiednia propozycja finansowa
– zdradził.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.