ACF Fiorentina awansowała do finału Pucharu Włoch. W rewanżowym meczu półfinałowym pokonali na własnym stadionie Udinese Calcio 2:0 (1:0). Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Udine 2:1.

Drużyna z Florencji od samego początku próbowała przejąć inicjatywę i odrobić straty z pierwszego pojedynku co zaowocowało bramką zdobytą już w 14. minucie autorstwa Manuela Pasquala. Po uzyskaniu prowadzenia „Viola” postawiła na kontratak, właśnie po jednym z nich wynik podwyższył Juan Guillermo Cuadrado, który pokonał Scuffeta strzałem zza pola karnego. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, Udinese próbowało doprowadzić do dogrywki i niewiele brakowało a zdobyło by gola na 2:1. W doliczonym czasie gry zrobiło się bardzo gorąco najpierw protestujący przy linii bocznej rezerwowy Emmanuel Badu, a następnie Maurizio Domizzi za niesportowe zachowanie zostali ukarani czerwonymi kartkami. Mecz z ławki rezerwowych obserwowało dwóch polskich piłkarzy Piotr Zieliński i Rafał Wolski.

Coppa Italia – Półfinał
ACF Fiorentina – Udinese Calcio 2:0 (1:0)
Pasqual 14, Cuadrado 61

Sędzia: Davide Massa
Widzów: 30 000

Żółte kartki: Aquilani, Cuadrado – Domizzi, Muriel
Czerwone kartki: Domizzi 90 , Agyemang-Badu 90 (obaj Udinese)

Rywalem w drodze do pierwszego od 2001 roku tytułu Fiorentiny będzie Napoli, które dzisiaj wyeliminowało AS Romę Łukasza Skorupskiego.