W 18. już kolejce włoskiej Serie A Fiorentina z Arturem Borucem w składzie zremisowała z Bolonią 1-1. Mimo puszczonej bramki, Boruc nie miał dużo pracy w całym meczu.

Gracze „Fiołków” bramkę stracili już w piątej minucie spotkania, kiedy to doskonałe dośrodkowanie wykorzystuje Marco di Vaio i strzałem pod poprzeczkę pokonuje polskiego golkipera.

Do wyrównania doszło w 67 minucie meczu. Duże zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Santana i daje bramke remisową. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Bolonia 1-1(1-0) Fiorentina

5′ Marco di Vaio, 67′ Santana

Składy:

Gospodarze: Viviano – Moras , Portanova , Britos , Rubin – Mudingayi , della Rocca (Siligardi 74.) , Casarini – Ekdal – Ramirez , di Vaio

Goście: Boruc – de Silvestri , Gamberini , Kröldrup , Pasqual – Montolivo , d’Agostino – Marchionni , Babacar , Cerci (Ljajic 74.) – Gilardino