Waldemar Sobota zdobył dziś dwie bamki dla Club Brugge w wygranym 3:1 (1:1) wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki Jupiler Pro League z KAA Gent. Reprezentant Polski ma już więc na swoim koncie trzy trafienia na belgijskich boiskach.

26-letni skrzydłowy wybiegł w podstawowym składzie przyjezdnych i w 10. minucie wyprowadził ich na prowadzenie. 21 minut później wyrównał jednak Nicklas Pedersen i do przerwy na tablicy widniał rezultat remisowy.

Osiem minut po zmianie stron ponownie błysnął Sobota i zanotował swoje trzecie trafienie w tym sezonie belgijskiej ekstraklasy. Trzecią bramkę dla ekipy z Brugii dorzucił w 64. minucie Maxime Lestienne i mógł już wraz ze swoimi kolegami być niemal pewny awansu na fotel wicelidera. Powód do niepokoju przyszedł chwilę później, gdyż Gent otrzymał rzut karny. Nie potrafił zamienić go na bramkę Pedersen i wynik do końca się nie zmienił.